Hoşgeldiniz  

Postane Mahallesi Muhtarı MUSTAFA KAÇAR ile röportaj .

admin | 19 Ağustos 2019 | Kategorilendirilmemiş


admin
kaankaplanytb@gmail.com-Sayın KAÇAR kendinizi bizlere tanıtırmısınız.

-İsmim MUSTAFA KAÇAR. 1970 yılında postane mahallesi, muhacır sokakta dünyaya geldim.Tuzlalı bir anne ve babanın iki evladından biriyim.Tuzla ilokulu,  Tuzla ortaokulunda okudum.Kartal Endüsti Meslek LİSESİ Makine Ressamlığı bölümü mezunuyum.Vatani görevimi İZMİR EGE ORDU KOMUTANLĞI nda yaptım.Tuzla da uzun yıllar esnafalık yaptım.Bazı  işletmelerde yöneticilik yaptım.Tuzla belediyesi meclis üyeliği ve TÜRK HAVA KURUMU TUZLA ŞUBE BAŞKANLIĞI yaptım.Evli ve bir evlat sahibiyim. Şimdide mahallemin muhtarıyım.

-Peki neden MUHTARLIK .


-Ben Mustafa KAÇAR olarak belediye meclis üyeliği, TÜRK HAVA KURUMU TUZLA ŞUBE BAŞKANLIĞI gibi çeşitli dernek ve kurumda görev aldım.Ancak muhtarlık müessesinin  daha özgür, hareketli ve halka daha yakın olduğunu düşünüyorum.Muhtarlık müessesini önemsiyorum ve kaliteyi yükseltme gayretinde olacağım.Bu sebeblerden dolayı muhtarlığı tercih ettim.

– Azaları seçeken nelere dikkat ettiniz.


– Öncelikle azalaımızın tamamı ya Tuzla da doğmuş yaşamış yada çok uzun yıllardır Tuzla da yaşayan arkadaşlar. Hepsinin kendne göre ciddi kariyerleri var ve  hepsi toplumun içinde aktif arkadaşlar.Bütün arkadaşlaımın bir yada birkaç stk da muhakkak üyelikleri mevcut.Bunun dışında tüm arkadaşların çok çalışkan ve özveili olduguna inaniuorum.

–  Adaylık süreçinde zorluklarınız oldumu.


 -Hayır çok keyifli ve zevkli bi seçim süreci yaşadık.Yepyeni dostlar yepyeni arkadaşlar edindik.Yarışa giren arkadaşlara da teşekkür ediyorum.Onlarda medenice yarıştılar düşüncesindeyim. Tuzla için zevkli ve renkli bir süreç oldu.


– Neler yapmayı düşünüyorsunuz.


– Yapmak istediğimiz çok şey var.Mahalleimiz ile birlikte hayatı paylaşmak istiyoruz.İlk önceliğimiz muhtarlığımıza gelen herkese güler yüzle karşılamak.Sevİncine ve kederine ortak olmak.Onun dışında mahalle gardırobu ve mahalle kütüphanemizi oluşturduk. Mahalle kan bankamızda şu anda yaklaşık bin kişilik bir verimiz var.Mahallemizin  site yöneticileri ve görevlileinden oluşan bir mahalle site  konseyi kurmak istiyoruz.Genç kardeşlerimizin spor yapabilmesi için bir amatör futbol takımı kurma projemiz var.TUZLALILAR GÜNÜ oluşturmayı hedefliyoruz.Ve aslında daha bir çok şeyi yapmayı planlıyoruz ancak tabiki biraz zaman gerekli.

-Seçildikten sonra ne gibi bir düşünceye kapıldınız, memnunmusunuz muhtar olduğunuzdan.


-Muhtar olmadan önce ne düşünüyorsam yine aynı düşücedeyim. İsteyerek ve bilirek bu pozisyonu seçdim.Çünkü ben ve arkadaşlarım bu mahallede yaşıyoruz ve mahallemize sorumluluğumuz var.Mahallemiz için elimizden  ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Yapabildiklerimiz var, yapamadıklarımız var.Ama biz vicdanen çok rahatız .Çünkü elimizden geleni yapıyoruz.

– Postane mahallesinde yaşayanlara ne gibi bir mesaj verirsiniz.
-Şunu söylemeliyim ki. Mahallemiz Tuzla’nin ve İstanbul un en güzel  mahallelerinden biri. Bu mahallede  yaşamak bir ayrıcalık diye düşünüyorum.Bu sebepdendi ki mahallemizi önemsiyelim ve değerini bilelim diyorum.Tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

röportaj = Burhanettin Yılmaz tcnet haber539 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bizimle İletişim Kurun

© 2020 tuzlayorum.net Tüm Hakları Saklıdır . PRODUCER KAAN KAPLAN